جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

مجلس تمام‌قد پشت کارگران هفت‌تپه است/ خصوصی‌سازی هفت‌تپه غیرقانونی بود

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: به همه کارگران و مردم شوش قول می‌دهم که مجلس تمام‌قد پشت شما است و مطمئن باشید یا مشکل کارگران هفت‌تپه حل می‌شود یا خود ما در تجمع شما شرکت خواهیم کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شوش، احمد نادری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جمع کارگران هفت‌تپه، با اشاره به اشتباه مسلم در خصوصی‌سازی شرکت هفت‌تپه اظهار کرد: در اواخر همین هفته تمامی مسئولین مربوطه از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها را به مجلس دعوت خواهیم کرد و یک بررسی ویژه در مجلس در خصوص هفت‌تپه انجام خواهد شد که در نهایت مشکل کارگران هفت‌تپه حل خواهد شد.

وی افزود: به همه کارگران و مردم شوش قول می‌دهم که مجلس تمام‌قد پشت شما است و مطمئن باشید یا مشکل کارگران هفت‌تپه حل می‌شود یا خود ما در تجمع شما شرکت خواهیم کرد.

نادری با اشاره به ۳ماه حقوق عقب‌افتاده کارگران، عنوان کرد: باید فکر اساسی برای پرداخت حقوق شود به‌نحوی‌که این حقوق‌ها به‌صورت فوری پرداخت شود؛ همچنین با رئیس قوه قضاییه در این خصوص صحبت می‌شود که قوه قضاییه به این موضوع ورود جدی داشته باشد.

خصوصی‌سازی هفت‌تپه از اساس غیرقانونی بود

نماینده مردم تهران در مجلس در مورد خصوصی‌سازی هفت‌تپه، اظهار کرد: فردی که هفت‌تپه به وی واگذار شد اهلیت لازم را نداشته و این خصوصی‌سازی از اساس غیرقانونی بود.

وی افزود: حدود ۴۰۰ میلیارد بدهی با واگذاری به این فرد برای پرداخت واگذار شد اما بدهی‌ها هر روز بیشتر شد و مسئولان دولتی و سازمان خصوصی‌سازی هیچ تصمیمی در این مورد نگرفتند و به سمتی رفت که اکنون در آستانه ورشکستگی است.

نادری گفت: خصوصی‌سازی شرکت هفت‌تپه باید کنسل شود، این شرکت یا باید برگردد به دولت و یا به بخش‌های نیمه‌خصوصی که اکنون در بحث نیشکر در خوزستان حضور دارند و توانایی مالی حضور در هفت‌تپه را دارند.

وی افزود: هفت‌تپه که حدود ۳۰ هزار هکتار سطح زیر کشت داشت و اکنون به حدود ۸ هزار هکتار سطح زیرکشت رسید که باید به روند قبلی خود بازگردد.

به گزارش خبرگزاری فارس، سه نفر از نمایندگان کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جمع کارگران شرکت کشت‌وصنعت نیشکر هفت‌تپه حاضر شدند.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *