جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

معرفی

احمد نادری

احمد نادری؛ مردم‌شناس و سیاستمدار. هم‌اکنون دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی است.

وی تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته انسان‌شناسی (مردم‌شناسی) در دانشگاه تهران، و دکتری تخصصی خود را در رشته انسان‌شناسی سیاسی در دانشگاه فرایه برلین آلمان به پایان رسانده‌است.

پژوهش‌های او مباحث نظری و کاربردیِ انسان‌شناسی سیاسی، روابط بین‌الملل، انسان‌شناسی غرب آسیا و شمال آفریقا، مطالعات جوامع مسلمان و ژئوکالچر و ژئوپلیتیک را در برمی‌گیرد.

مهم ترین آثار علمی و سوابق اجرایی - دانشگاهی

سوابق اجرایی - دانشگاهی

آثار علمی (مقالات ، تالیف و ترجمه کتاب)

فعالیت های اجتماعی و سیاسی در مجلس شورای اسلامی

احمد نادری علاوه بر فعالیت‌های دانشگاهی، در عرصه اجتماعی و سیاسی نیز از چهره‌های فعال در سال‌های اخیر بوده‌است و در آثار و نوشته‌های خود همواره بر پیوند پژوهش‌های دانشگاهی و فضای اجتماعی تأکید داشته‌است.

او از مخالفان جدیِ جریان نئولیبرالیسم سیاسی و اقتصادی است. احمد نادری اسفند 1399 در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، به عنوان یکی از اعضای لیست وحدت نیروهای انقلاب، با کسب ۷۸۳ هزار و ۵۴۵ رای به عنوان پانزدهمین نفر از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر از استان تهران انتخاب شد.

سمت‌های وی در مجلس شورای اسلامی عبارت است از:

اقدامات عملی دکتر نادری در سالهای اول و دوم مجلس شورای اسلامی

دکتر نادری بر کنشگری نمایندگان مجلس بدون مصلحت سیاسی تاکید دارد و بر این باور است که نظارت نمایندگان بر فعالیت نهادهای دولتی یکی از مهمترین اقدامات است.

در همین راستا تاکید دارد که معیار و میزان فعالیت نمایندگان را باید در قالب اقدام عملی ارزیابی کرد و هر نماینده باید در یک سال کاری حداقل یک اقدام عملی را در سطح ملی پیش ببرد.

مهمترین اقدامات عملی دکتر نادری در سال‌های اول و دوم مجلس شورای اسلامی:

پیگیری واگذاری غیرقانونی هفت تپه
تحقیق و تفحص از سازمان سنجش آموزش کشور
تحقیق و تفحص از عملکرد استانداری کرمانشاه