جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

شورای انقلاب فرهنگی در جایگاه قانون‌گذاری نیست

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: شورای انقلاب فرهنگی در جایگاه قانون‌گذاری نیست و دولت باید قانون سنجش و پذیرش مجلس را ملاک عمل قرار دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد نادری در جلسه علنی امروز (یکشنبه، ۱۸ اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: طرحی تحت عنوان سیاست‌ها و ضوابط ساماندهی سنجش و پذیرش در حالی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده که اساساً شورا در جایگاه قانونگذاری نیست و امر قانونگذاری در این حیطه از وظایف مجلس شورای اسلامی است. در بند پایانی این مصوبه پر ایراد، قانون مجلس شورای اسلامی که نهاد رسمی قانونگذاری کشور است ملغی اعلام شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیش از دو ماه است که از بیانیه ۲۷۱ نفر از نمایندگان مجلس خطاب به سران قوا برای پیگیری این موضوع می‌گذرد و چرا پاسخ نمایندگان ملت را نمی‌دهید؟

وی تصریح کرد: این مصوبه کنکوری هم ایراد ریاضی دارد و هم نابرابری آموزشی را تشدید می‌کند و هم مشکل امنیتی برای کشور به وجود می‌آورد. رئیس جمهور لازم است سریعاً دستور دهد که مصوبه ابلاغ نشده شورای عالی انقلاب فرهنگی لغو شود و قانون سنجش و پذیرش مصوب نمایندگان ملت ملاک اقدام قرار گیرد.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *