جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

شلیک مستقیم از خاک ایران به رژیم صهیونیستی منجر به بازدارندگی می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شلیک مستقیم از خاک ایران به رژیم صهیونیستی منجر به بازدارندگی می‌شود، گفت: رژیم صهیونیستی بداند از این به بعد هر کاری علیه منافع ایران و شهروندان انجام دهد با شلیک مستقیم از خاک ایران مواجه خواهد شد.

احمد نادری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به عملیات «وعده صادق» در پاسخ به حمله موشکی رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق اظهار کرد: عملیات وعده صادق در پاسخ به یکسری کنشگری‌های رژیم صهیونیستی در منطقه علیه جریان مقاومت و کشور ما بود. رژیم صهیونیستی ماه‌هاست علیه کشور ما عملیات انجام می‌دهد که عملیات‌های مختلف در سوریه باعث شهادت سرداران و مستشاران ما همچون سردار سید رضی شد. آخرین آن شهادت سردار زاهدی با حمله به کنسولگری ایران در دمشق بود؛ لذا این واکنش به کنش‌های چند ماهه رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران خیلی خودداری و صبر استراتژیک پیشه کرد و پاسخ نداد اما حمله به کنسولگری ایران یعنی خاک ایران هیچ توجیهی نداشت و ما نباید صبر می‌کردیم و باید اقدامی انجام می‌دادیم که مجددا توازن برقرار می‌شد.

نادری با تاکید بر این‌که عملیات «وعده صادق» اقدام نظامی موفقی بود اظهار کرد: شلیک از خاک ایران به سرزمین اشغالی انجام شد که این اقدام در راستای برقراری توازن بود چون توازن بهم خورده و صهیونیست‌ها احساس کردند هر عملی انجام دهند جمهوری اسلامی ایران به آن پاسخ نمی‌دهد و در تله جنگ افتاده و نمی‌تواند از آن خارج شود. این برآورد اشتباهی بود که جمهوری اسلامی ایران به آن پاسخ داد.

این عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که سناریوهای مختلفی بعد از اقدام جنایتکارانه رژیم صهیونیستی وجود داشت، تصریح کرد: اولین سناریو شکایت به مجامع بین‌المللی است و پیگیری کامل از این طریق بود. سناریوی دیگر پاسخ توسط جبهه مقاومت و سومین سناریو شلیک مستقیم از خاک ایران بود که این سناریو را فرماندهی کل قوا تایید کردند و به مرحله اجرا در آمد. این سناریو به بازدارندگی منجر می‌شود.

نادری تاکید کرد: رژیم صهیونیستی بداند از این به بعد هر غلطی انجام داده و هر کاری علیه منافع جمهوری اسلامی ایران و شهروندان صورت دهند مشابه این اتفاق رخ داده و شلیک مستقیم از خاک ایران می‌شود اگر آمریکا هم بخواهد در این زمینه پایگاه‌ها و تجهیزات نظامی‌اش را در اختیار اسرائیل قرار دهد مقابله می‌کنیم. پایگاه‌های آمریکا در تیررس موشک‌ها و نیروی مقاومت و نیروهای جمهوری اسلامی ایران هستند پس به هر میزان که کمک کنند ضربه کاری به آنها می‌زنیم.

وی ادامه داد: هر کشوری از منطقه که خاکش را برای کمک به حمله به جمهوری اسلامی ایران در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد با برخورد سخت و خشن ما مواجه خواهد شد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد گنبد آهنین تصریح کرد: رژیم صهیونیستی بلوف زیادی درباره سامانه پدافندی‌اش می‌زد؛ مدعی بودند که این سامانه به لایه محافظتی برای مقابله با موشک‌های کوتاه برد و راکت‌ها، موشک‌ها و راکت‌های دارای برد متوسط و بلند دارد. آنها اقرار می‌کردند اگر هر جنبنده‌ای در برد کوتاه، متوسط و بلند بجنبد می‌توانند رهگیری کنند که اینگونه نبود.

وی خاطر نشان کرد: البته که متفکران و ژنرال‌های نظامی ما چنین چیزهایی را می‌دانستند این‌که صحبت‌های گفته شده درباره گنبد آهنین افسانه‌ای است و واقعیت ندارد. این حرف‌ها بیشتر پروپاگاندای رژیم صهیونیستی برای ایجاد بازدارندگی و ترس بود حال این‌که موشک‌ها و پهپادهای ما به اهداف تعیین شده اصابت کرد.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *