جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

سازمان سنجش باید درباره تقلب دانشجویان پزشکی دلایل متقن ارائه کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سازمان سنجش باید دلایل متقن خود را در خصوص تقلب دانشجویان پزشکی ارائه کند و در غیر این صورت نمی‌تواند آن‌ها را مجبور به آزمون مجدد کند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد نادری در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۱۵ دی ماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، اظهار داشت: سازمان سنجش آموزش کشور به گروهی از دانشجویان پزشکی گفته است که مجدداً در کنکور شرکت کنند چرا که مشکوک به تقلب در آزمون هستند.

وی بیان کرد: این دانشجویان پنج ترم درس خوانده‌اند اما سازمان سنجش به آن‌ها گفته است که به نظر ما شما دانشجو نیستید و داوطلب به شمار می‌روید و باید دوباره در آزمون شرکت کنید.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر سازمان سنجش مشکوک به تقلب بود، چرا همان موقع اقدام لازم را انجام نداد؟ آیا شایسته است دانشجویی که ترم پنج پزشکی است و ترم بعد در بیمارستان حضور می‌یابد، به او گفته شود مجدداً در آزمون شرکت کند؟ از سوی دیگر سازمان سنجش باید دلایل متقن خود را در خصوص تقلب دانشجویان ارائه کند و در غیر این صورت نمی‌تواند آن‌ها را مجبور به آزمون مجدد کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استراتژی برخی از مسئولان در دولت قبلی همچنان در این دولت باقی است و قصد دارند که نارضایتی عمومی در جامعه ایجاد کنند. کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل ۹۰ این موضوع را دنبال کرده و اجازه نمی‌دهند حق دانشجویان ضایع شود.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *