جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

جماران به دنبال حضور نیروهای متخصص و دانشگاهی در مجلس دوازدهم است

به گزارش حوزه احزاب ایرنا، ستادهای انتخاباتی «جماران» در شهر ری، باقرشهر و کهریزک با حضور «مهرداد سراجی» رئیس ستاد انتخابات جماران، «رامین شمسایی‌نیا» و «محمد محسنی» به نمایندگی از شورای مرکزی جماران ، حجت الاسلام صمدی و جمعی از معتمدین و فعالان فرهنگی، مذهبی و سیاسی این منطقه افتتاح شد.

در مراسم افتتاحیه این ستادها که به همت مردم این منطقه شروع به فعالیت کرد، مهرداد سراجی رئیس ستاد انتخابات جریان مردمی جماران با بیان اینکه دشمن با بزرگ‌نمایی بعضی نقاط ضعف سعی در ناامید کردن جامعه ایرانی بخصوص قشر جوان دارد، گفت: درحالی که این ملت سرمایه‌ها و دستاورهای عظیم و قابل توجهی بدست آورده که در نوع خود در جهان بی‌نظیر است.

وی افزود: انتخابات مظهر اراده ملّی و ظهور خواست مردم است. کشور ۸ سال دست افرادی بود که همه فعالیت‌های اقتصادی را به تعطیلی کشاندند و جوانان نخبه را از صحنه سیاست عقب راندند.

رئیس ستاد انتخابات جماران با اشاره به اینکه جریان متبوعش به دنبال تلاش برای حضور پرشورتر مردم در صحنه انتخابات و ورود افراد متخصص دانشگاهی و دلسوز به مجلس شورای اسلامی برای حل مشکلات موجود است، تصریح کرد: دفاتر نمایندگی جریان جماران محل رجوع مردم و فعالان اجتماعی، سیاسی و مردمی شهرهای ری، باقرشهر و کهریزک برای تبادل نظر درمورد مسائل این منطقه و پیگیری امور از مسولان بالادستی خواهد بود.

«محمد محسنی» عضو دیگر شورای مرکزی جماران با توصیف عملکرد و اهداف شکل گیری و فعالیت این جریان مردمی، افزود: جماران با وجه تمایز نخبگی میانی و بدون وابستگی به جریان‌های قدرت و ثروت و با مشارکت جمعی از جوانان دانشگاهی مسلط به مسائل حکمرانی در سال ۱۳۹۶ فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون فعالیت های این جریان با حضور نخبگان دغدغه‌مند بیشتری پیدا کرده و به عنوان یک جریان معتبر و متمایز نسبت به تشکل‌ها و احزاب سیاسی در کشور، مشغول فعالیت در عرصه‌های گوناگون است.

وی با اشاره به اهمیت درک فهم جدید از حکمرانی، لزوم توجه به پیاده‌سازی نظام اجتماعی اسلام در کنار نظام سیاسی آن را نیاز امروز جامعه دانست و از تلاش جریان نخبگانی جماران برای رسیدن به راهبردهای گفتمانی و اجرایی در حوزه مسائل اجتماعی خبر داد و گفت: جماران می‌کوشد با هموار ساختن مسیر کنش اجتماعی و سیاسی، مطالبات مردم را به گوش حاکمیت برساند و دستگاه‌های مسئول را نسبت به دغدغه‌های جامعه پاسخگو و حساس کند.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *