جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

خبرگزاری خانه ملت: تعطیلی‌های مکرر مدارس بازی کردن با آینده یک نسل است/ تغییر شاخص‌ها برای تعطیلی مدارس باید مطابق استانداردهای بین‌المللی باشد

احمد نادری در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملتبا انتقاد از تعطیلی‌های مکرر مدارس و دانشگاه‌ها، اظهار کرد: این تعطیلی‌‎های مکرر به ویژه در حوزه آموزش و پرورش، بازی کردن با آینده یک نسل است، قطعا  تعطیل نبودن مدارس به آلایندگی هوا دامن می‌زند اما همه آلایندگی فقط مربوط به مدارس نیست بلکه باید جوانب دیگر را هم در نظر گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با بیان اینکه مدارس باید آخرین جایی باشد که تعطیل می‌شود، اظهار کرد: متأسفانه با هر چالشی در کشور اولین جایی که تعطیل می‌‎شود، مدارس است؛ این در حالیست که هیچ جای دنیا اینچنین نیست.

وی با طرح این پرسش که سئوال این است که این نسل چگونه می‌‎خواهد این بی سوادی را جبران کند چراکه تعطیلی آموزش حضوری منجر به بی سوادی می‌‎شود، درباره تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس نیز گفت: اگر هوا آلوده است، باید ناوگان حمل و نقلی اصلاح شود و قاون هوای پاک اجرا شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس  تصریح کرد: متأسفانه حدود 4 میلیون خودرو و 4 موتورسیکلت‌ در تهران وجود دارد که خیلی از این وسایل حمل و نقل عمومی باید از دور خارج شوند. همچنین آلایندگی ناوگان عمومی نیز بیشتر از حد مجاز است.

عضو هیات رئیسه مجلس اضافه کرد: برای تغییر شاخص آلایندگی هوا و تصمیم برای تعطیلی مدارس نیز باید تصمیمی کارشناسی و مطابق استانداردهای بین‌المللی اتخاذ شود، چرا که بدن انسان در همه جای دنیا یکسان است و این تصمیم باید مطابق استانداردهای بین المللی باشد./

پایان پیام

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *