جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

افتتاح بیمارستان پردیس تا یک ماه دیگر/ افزایش 4 هزار تخت به بیمارستان‌های تهران و حومه

نماینده تهران در مجلس از افتتاح اورژانس بیمارستان انصار الغدیر در پردیس تا یک ماه آینده خبر داد و گفت:‌ در فاز دوم این پروژه و تا پاییز سالجاری قرار است این بیمارستان تخصصی به طور کامل در خدمت مردم باشد.

احمد نادری نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات در مجلس شوری اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، از افتتاح اولین بیمارستان تخصصی در شهرستان پردیس تا یک ماه آینده خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: در جلسه ای که روز گذشته ششم مرداد با وزیر بهداشت داشتم، وی را با جزئیات کامل در جریان مشکلات عدیده‌ی بهداشت و درمان شهرستان پردیس قرار دادم.

نادری با اشاره به بررسی‌های میدانی در بخش‌های مختلف شهرستان پردیس اظهار داشت: طی چندماه اخیر که تمرکز ویژه‌ای روی شهرستان پردیس و سه بخش اصلی آن داشتم، متاسفانه وضعیت این منطقه را بسیار بغرنج ارزیابی می‌کنم؛ بنحوی که در یک شهرستانی با بیش از 300 هزار نفر جمعیت، هنوز یک تخت بیمارستانی وجود ندارد و سالیان سال است که مردم این شهرستان از حداقل امکانات درمانی در محل زندگی خود بی بهره‌اند.

وی با تاکید بر این افزود: الحمدلله در طی چندماه اخیر با همکاری بسیار خوب مسئولان محلی این شهرستان و دعوت از سایر همکارانم در مجلس شورای اسلامی برای حضور و بازدید از شهرستان پردیس و اطلاع یافتن از وضعیت نامناسب زندگی شهری و اجتماعی مردم در این منطقه، توانستیم در قدم اول، روند فعال سازی دو بیمارستان و کلینیک درمانی در این شهر را تسریع کنیم. من در ابتدا با تذکری که در صحن علنی مجلس به وزارت بهداشت دادم، خواستار تعیین تکلیف فوری وضعیت مراکز درمانی تعطیل شده در این شهرستان را شدم.

نادری با اشاره به جلسه با وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه آقای نمکی با درایت و دغدغه مندی سرشار خود، پس از تذکر ما در مجلس موضوع را پیگیری کرده و در دستور کار قرار دادند و به حمدالله در جلسه روز گذشته این خبر مسرّت بخش را به من دادند که تا پایان تابستان یعنی حدود یک ماه آینده، بخش اورژانس بیمارستان انصار الغدیر را راه‌اندازی کرده و پزشکان متخصص لازم را در آن مستقر می‌کنند.

وی با تاکید بر این افزود: آقای نمکی قول دادند در فاز اول بخش اورژانس را ظرف یک ماه راه‌اندازی کنند و در فاز دوم تا پاییز سال جاری، بیمارستان انصار الغدیر را به طور کامل آماده خدمت رسانی به مردم شریف و صبور پردیس کند. همچنین مشکلات مرکز درمانی شفا نیز تا حد زیادی حل شده و بزودی به طور کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نادری در پایان اظهار داشت: خبر خوب دیگری که وزیر محترم بهداشت دادند این است که تا پایان امسال تعداد 2 هزار تختخواب به حومه استان تهران که شهرستان‌های اسلامشهر و پردیس را نیز شامل می‌شود بیفزایند و تعداد 2 هزار تختخواب نیز به ظرفیت بیمارستان‌های شهر تهران که بخش زیادی از آن در ری و سایر مناطق تهران است، اضافه شود؛ امیدواریم با این سطح از تعامل و حسن نیت فی مابین مجلس و وزارت بهداشت، ان شاالله ظرف مدتی کوتاهی بسیاری از مشکلات زیرساختی حوزه بهداشت و درمان پردیس که سالیان سال است مردم عزیز آن را آزرده کرده، حل و رفع کنیم.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *