جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ویرایش محتوا
احمد نادری

دانشیار مردم‌شناسی در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

دسته بندی ها
مشارکت با ما
مشارکت
طرح ها و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنید.

اثربخشی و درمان محوری دو ویژگی مجلس یازدهم

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اثر بخشی و درمان محوری دو ویژگی مجلس یازدهم است، گفت: در مجلس شورای اسلامی با پیگیری رویکرد اثربخشی، به دنبال بررسی این مهم هستیم که آیا تصویب قوانین مشکلات مردم را حل می‌کند یا خیر؟

“احمد نادری” نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات شامگاه ۱۱ آذرماه در همایش گرامیداست روز مجلس که در سالن هلال احمر استان در ساری برگزار شد با بیان اینکه شهید مدرس دارای شخصیت بی‌نظیر اجتماعی و علمی بوده و در مجلس تراز برتری داشتند، اظهار کرد: زهد، تقوا و پارسایی از ویژگی‌های شهید مدرس بوده است. امیدواریم بتوانیم در مجلس شورای اسلامی همچون این عالم رفتار کنیم.

وی افزود: قوانینی با عنوان خصوصی سازی در مجالس قبل تصویب شد که اتفاقات تلخی را در دهه ۸۰ رقم زد، بطور مثال در سال اول مجلس یازدهم در استان خوزستان با  موضوع هفت تپه مواجه شدیم که باعث شد گزارشات غیر واقعی علیه جمهوری اسلامی در شبکه‌های معاند منتشر شود.

نادری ادامه داد: با ورود مجلس یازدهم به این پرونده توانستیم خلع‌ید صاحب این کارخانه را بگیریم که تنها با ۶ میلیارد تومان این کارخانه‌ به یک فرد فاقد اهلیت در دولت گذشته واگذار و توانستیم با پیگیری به این موضوع۳۰ هزار هکتار زمین این کارخانه را با احقاق حق به بیت‌المال‌ بازگردانیم که نمونه‌ای از نگاه اثر بخشی مجلس یازدهم است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رویکرد دوم مجلس یازدهم درمان محوری به جای مُسَکِن محوری است، سعی کردیم منافع عمومی را در تصویب قوانین در نظر بگیریم نه منافع افراد و سرمایه‌گذاران خاص را که این رویکرد مورد توجه حاکمیت قرار گرفته است.

این مسئول با اشاره به اینکه تصویب قانون جوانی جمعیت یکی از قانون‌های مهمی بود که مجلس یازدهم تصویب کرد، یادآور شد: همچنین تصویب قانون دانش بنیان که جهش علمی بزرگی را رقم می‌زند و جزء دغدغه‌های رهبری بوده است از مصوبات مجلس یازدهم بود که با این نوع قانون‌گذاری توانستیم در ۴ سال گذشته ریل گذاری مناسبی را انجام دهیم. هرچند شاید در کوتاه مدت این مهم حس نشود.

فیسبوک
واتساپ
توئیتر
لینکدین
پینترست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *